Ендокринні захворювання — це велика група патологій, при яких порушуються функції залоз внутрішньої секреції. У процесі того, як ендокринна система починає давати збої, порушується робота як окремих органів, так і всього організму.
Залози продукують гормони, що відповідають за різні функції. Якщо гормони виробляються з відхиленням від норми, виникають різні ендокринні захворювання. Вони можуть стосуватись роботи таких органів, як гіпофіз, надниркові залози, щитоподібна і паращитопобідна залози, яєчники, гонади та підшлункова залоза. Причини ендокринних патологій бувають різними, однією з них є дефіцит вітаміну Д. Тому вкрай важлива профілактика захворювань ендокринної системи, яка дозволяє запобігти серйозні патології інших органів. Кожній людині періодично слід відвідувати ендокринолога, лікар зверне увагу на зміни в організмі та стан ендокринної системи.
На сьогоднішній день відомо більше 100 різних хвороб, при яких уражається ендокринна система. До них відносяться:
Ендокринні хвороби дуже часто можуть протікати під маскою інших недуг. Людина може роками не здогадуватися про те, що у неї страждає саме ендокринна система. Наприклад, звичайне нездужання при гіпотиреозі пацієнти часто пояснюють втомою або впливом стресу. Таку патологію, як цукровий діабет, багато хто просто не помічає до тих пір, поки не виникають ускладнення у вигляді ураження нирок або погіршення зору.
На початкових стадіях знижене вироблення гормонів проявляється млявістю, апатією, швидкою стомлюваністю, сонливістю, перепадами настрою. Потім починає випадати волосся, шкірні покриви пересушуються, часто турбують м’язові та суглобові болі, знижується пам’ять, можливість концентрувати на чомусь свою увагу. Безпричинно додається вага, при цьому ніякі способи не допомагають схуднути. Порушується водно-сольовий обмін, про це свідчить виникнення набряків на кінцівках, обличчі. Може знижуватися артеріальний тиск. У жінок з’являються збої у менструальному циклі, можливо безпліддя.
Цукровий діабет — це ендокринна патологія, яка виникає у результаті недостатності інсуліну, при цьому порушується засвоєння глюкози і збільшується її вміст у крові. Є 2 різновиди діабету:
Діабет 2 типу може часто залишатися непоміченим на початкових стадіях. У більшості випадків він діагностується, коли погіршується зір у результаті пошкоджень дрібних судин сітківки або починають турбувати нирки в результаті їх ураження. Тому задуматися про те, що вражена ендокринна система і розвивається цукровий діабет, потрібно при появі таких симптомів:
При надмірній кількості гормонів щитоподібної залози одразу ж виникає виражене порушення її функцій. Це проявляється різким зниженням маси тіла (за 2-3 місяці на 10-15 кілограм), виникає тривожність, безсоння, прискорене серцебиття, пітливість, тремор.
Діагноз можна встановити за результатами визначення вільного тироксину і тиреотропного гормону гіпофіза. Кожній людині важлива профілактика захворювань щитоподібної залози, щоб запобігти серйозним порушенням.
Паращитоподібні залози відповідають за вироблення паратгормону, який підтримує в крові потрібну концентрацію кальцію. При дефіциті вітаміну Д процес всмоктування кальцію порушується, тому він у надмірній кількості з’являється в крові та кістках. У людини розвивається вторинний гіперпаратиреоз, який має такі прояви:
Щоб ендокринна система працювала без збоїв, важливі профілактичні заходи. Профілактика захворювань ендокринної системи включає в себе такі правила:
При дефіциті вітаміну D страждає ендокринна система, порушується вироблення гормонів і виникають різні захворювання.
Детрімакс® представлений у дозуванні 1000МО, 2000МО та 4000МО. Вітамін D3, що входить до складу Детрімакс®, розчинено у сафлоровій олії, завдяки чому значно збільшується його засвоюваність.
Вітамін D3, що міститься в Детрімакс®, потрібен для підтримки функціювання майже всіх систем організму людини.
Детрімакс® використовують як додаткове джерело вітаміну D.