У капсулах

  • Потреба у вітаміні D
  • Рекомендації щодо споживання
  • Застереження щодо споживання
subcategory-img

4 причини обрати Детрімакс®:

  • Зручні дозування: лінійка Детрімакс® має різні дозування, які можна комбінувати, аби підібрати дозування для кожного
  • Зручна форма: Детрімакс® виготовляють у маленьких капсулах, які зручно ковтати
  • Правильний розчинник: в капсулах Детрімакс® вітамін D3 розчинений в сафлоровій олії, що сприяє кращому його засвоєнню.
    Найбільш фізіологічно ефективним на сьогодні вважається саме масляний розчин вітаміну D, оскільки саме він, завдяки новим удосконаленим підходам до використання масляної основи для препарату, забезпечує найкраще всмоктування вітаміну D в кишечнику27. Жиророзчинні препарати не містять консервантів, штучних добавок і барвників, оскільки вітамін D зберігає свою стабільність в олійному розчині без будь-яких додаткових інгредієнтів27
  • Виробництво: Детрімакс® виготовляють у Польщі за високими стандартами якості ЄС (виробництво Детрімакс® здійснюється на високотехнологічному заводі у ЄС (Польщі) та відповідає вимогам Системи управління безпекою харчових продуктів (НАССР) та стандартам якості ISO 22 000)

Вітамін D3 (холекальциферол) – життєво важливий жиророзчинний вітамін, необхідний для забезпечення діяльності практично всіх органів і систем людського організму.

Потреба у вітаміні D

Потреба у вітаміні D може підвищуватись при:

  • недостатньому перебуванні на сонці (у тому числі у зв’язку з графіком роботи);
  • недостатньому споживанні продуктів, що містять вітамін D3;
  • вегетаріанській або низькокалорійній дієті;
  • проживанні в регіонах з забрудненим довкіллям;
  • дефіциті сну;
  • використанні кремів з УФ-фільтрами;
  • активному рості дитини.

 

Вітамін D та опорно-руховий апарат, зуби

Вітамін D бере участь в процесі мінералізації кісткової тканини та росту кісток. Вітамін D є важливим для людей будь-якого віку, оскільки вітамін D сприяє міцності кісток, зниженню ризику розвитку рахіту у дітей та остеомаляції (крихкості кіток) у дорослих1. Вітамін D зміцнює зуби, активуючи продукцію дентину, що є основною складовою твердої тканини зубів. Достатній рівень вітаміну D в організмі знижує ризик розвитку карієсу2.

Вітамін D та ендокринна система

Вітамін D3 впливає на метаболізм глюкози та інсуліну, а дефіцит вітаміну D3 є фактором ризику для розвитку інсулінорезистентності, порушення толерантності до глюкози. Вітамін D3 може стимулювати секрецію інсуліну бета-клітинами підшлункової залози, а також опосередковано активує кальцій-залежну ендопептидазу бета-клітин, яка перетворює проінсулін в активний інсулін. Вітамін D3 може впливати на чутливість тканин до інсуліну безпосередньо, стимулюючи експресію рецепторів інсуліну в клітинах3. Вітамін D3 позитивно впливає на ліпідний обмін, сприяючи зниженню в крові рівня факторів ризику атеросклерозу: загального холестерину, тригліцеридів та ліпідів низької щільності4. Вітамін D3 відіграє істотну роль в корекції ожиріння і перебігу метаболічного синдрому.

Вітамін D3 та репродуктивна функція

Вітамін D3 стимулює синтез жіночих і чоловічих статевих гормонів: естрогену, прогестерону, тестостерону. Вітамін D3 позитивно впливає на репродуктивну функцію, як жінок, так і чоловіків5,6. Рекомендується для застосування у пар, які планують вагітність або зазнають труднощів при зачатті дитини. У жінок з достатнім рівнем вітаміну D3 запліднення яйцеклітин відбувається частіше. Нормальний рівень вітаміну D дозволяє поліпшити результати екстракорпорального запліднення. Найімовірніше, цей ефект обумовлений впливом вітаміну D3 на ендометрій. Прийом вітаміну D3 дозволяє підвищити товщину ендометрія у жінок з синдромом полікістозних яєчників.

Розвиток аденоми передміхурової залози (АПЗ) достовірно асоціюється з дефіцитом/недостатністю вітаміну D37.

Вітамін D3 та імунна система

Вітамін D3 сприяє активації захисної функції організму, позитивно впливаючи як на вроджений, так і набутий імунітет8. Вітамін D3 сприяє зниженню ризику розвитку застудних захворювань9. Вітамін D3 забезпечує регулюючий вплив на зростання, розвиток та оновлення клітин імунної системи10,11.

Вітамін D3 та органи чуття

Розвиток діабетичної ретинопатії, як найбільш розповсюдженої причини сліпоти, та макулодистрофії (вікова макулярна дегенерація) пов’язані із дефіцитом вітаміну D12.

Розвиток та важкість перебігу синдрому сухого ока пов’язані із дефіцитом/недостатністю вітаміну D в організмі13. Доведено, що додавання вітаміну D до раціону пацієнтів з синдромом сухого ока сприяло секреції сльози, зменшенню нестійкості сльози та зменшенню запалення поверхні очей14.

Вітамін D3 та онкогенез

Вітамін D3 та його метаболіти можуть знижувати вірогідність розвитку різних видів раку (найбільш масштабні дослідження були проведені стосовно раку молочної залози та колоректального раку)15,16,17. Вітамін D3 здатний пригнічувати утворення нових кровоносних судин у тканинах пухлини, посилювати міжклітинні взаємодії та за рахунок цього уповільнювати розростання тканини шляхом інтенсивного поділу клітин, крім цього допомагає підтримувати нормальний градієнт кальцію в клітинах, що є важливим чинником для процесів нормальної диференціації клітин, також вітамін D3 сприяє зменшенню проліферації клітин, які ще не є пухлинними, але є високо ризиковими18.

Вітамін D3 та нервова система

Вітамін D3 позитивно впливає на діяльність нервової системи, у тому числі психоемоційну сферу та когнітивні функції: настрій, пам’ять, увагу, працездатність, загальний тонус організму. Вітамін D3 бере участь у синтезі нейромедіаторів – біологічно активних речовин, за допомогою яких здійснюється передача імпульсів між нервовими клітинами19. Вітамін D3 здатний надавати позитивний вплив на синтез серотоніну та допаміну20, котрі іноді називають «гормонами щастя» та які мають величезне значення для нормального психоемоційного стану людини21.

Вітамін D3 та серцево-судинна система

Вітамін D3 є важливим фактором нормального функціонування серцево-судинної системи22,23. Вітамін D3 позитивно впливає на важливі фактори протидії розвитку артеріальної гіпертензії: нормальне функціонування ендотелію, стан м’язової стінки судин та на процеси згортання крові.

Вітамін D3 та регулювання енергетичного потенціалу клітин

Вітамін D3 сприяє зняттю втоми і підвищенню тонусу організму через регулювання власного енергетичного потенціалу клітин. В результаті впливу вітаміну D3 в мітохондріях клітин підвищується синтез АТФ (аденозинтрифосфату), який є власним універсальним джерелом енергії для всіх біохімічних процесів, що відбуваються в організмі24.

Вітамін D3 та м’язова система

Вітамін D3 сприяє підтримці сили м’язів і нервово-м’язової провідності25, завдяки чому знижує ризик падінь та переломів. Вітамін D сприяє формуванню правильної постави і підвищенню витривалості при фізичних навантаженнях, особливо в періоди інтенсивного росту дитини25.

Вітамін D3 та дихальна система

Вітамін D3 сприяє запобіганню патологічним змінам гладких м’язів повітроносних шляхів, регулює скорочення м’язів дихальних шляхів і запальну відповідь, що сприяє нормальному функціонуванню легенів26.

Чому у капсулах Детрімакс® сафлорова олія?

Сафлорова олія – рослинна олія, що отримується з насіння сафлору красильного (Carthamus tinctorius), яка містить Омега-6 поліненасичені жирні кислоти, жиророзчинні вітаміни Е і К. Сафлорова олія покращує засвоєння вітаміну D3. Тому саме її вибрано у якості розчинника вітаміну D3 для капсул Детрімакс®.

Рекомендації щодо споживання

Дієтичні добавки до раціону харчування Детрімакс® – додаткове джерело вітаміну D3; сприяє зміцненню та належному функціонуванню імунної, нервової та м’язової систем, допомагає підтримувати кістки та зуби в здоровому стані, стимулює всмоктування кальцію та фосфору з шлунково-кишкового тракту.

Застереження щодо споживання

Гіперчутливість до вітаміну D та прояви інтоксикації вітаміном D;

виражені порушення функції нирок, сечокам’яна хвороба, підвищений вміст кальцію і/або фосфору в крові, активні форми туберкульозу легенів, саркоїдоз, підвищена чутливість до окремих компонентів.

У період вагітності або годування груддю вітамін D3 повинен надходити до організму у необхідній кількості. Вітамін D3 слід застосовувати у період вагітності лише у разі потреби у строго рекомендованому дозуванні відповідно до рекомендацій лікаря. Не перевищувати рекомендовану порцію для щоденного споживання. Не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.   Не вживати після строку придатності зазначеного на упаковці. Перед споживанням необхідно проконсультуватися з лікарем.

 

  1. EFSA NDA Panel (EFSA Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies), 2014. Scientific Opinion on the substantiation of a health claim related to vitamin D and contribution to normal bone and tooth development pursuant to Article 14 of Regulation (EC) No 1924/2006. EFSA Journal 2014;12(2):3579, 12 pp.
  2. Schroth RJ, Rabbani R, Loewen G. Moffatt ME. Vitamin D and Dental Caries in Children. 2015.
  3. Mathieu C, Gysemans C. Vitamin D and diabetes. Av Diabetol. 2006;22(3):187-193.
  4. Jafari T, Fallah AA, Barani A. Effects of vitamin D on serum lipid profile in patients with type 2 diabetes: A meta-analysis of randomized controlled trials. Clin Nutr. 2016 Dec;35(6):1259-1268.
  5. Калинченко С.Ю., Жиленко М.И., Гусакова Д.А., Тюзиков Р. и др. Витамин D и репродуктивное здоровье женщин // Проблемы репродукции. 2016. Т. 22, № 4. С. 28-36.
  6. Тюзиков И.А. Калинченко С.Ю., Ворслов Л.О. и др. Витамин D, мужское здоровье и мужская репродукция // Андрология и генитальная хирургия. –2013. – № 4. – С. 36–44.
  7. Wieczorek K, Braczkowski RS, Skrzypek M, Stryjewski PJ, Kuczaj A, Al-Srory G. The comparison between vitamin d concentration in upper silesia patients with prostate cancer and with benign prostatic hyperplasia. J Biol Regul Homeost Agents. 2015 Jan-Mar;29(1):207-11.
  8. EFSA Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies (NDA); Scientific Opinion on the substantiation of health claims related to vitamin D and normal function of the immune system and inflammatory response (ID 154, 159), maintenance of normal muscle function (ID 155) and maintenance of normal cardiovascular function (ID 159) pursuant to Article 13(1) of Regulation (EC) No 1924/2006. EFSA Journal 2010; 8(2):1468, 17 pp.
  9. Martineau Adrian R, Jolliffe David A, Hooper Richard L, Greenberg Lauren, Aloia John F, Bergman Peter et al. Vitamin D supplementation to prevent acute respiratory tract infections: systematic review and meta-analysis of individual participant data. BMJ 2017; 356:i658.
  10. Hewison M. Vitamin D and immune function: An overview. Proceedings of the Nutrition Society, 2012, 71, 50-61.
  11. Снопов С.А. Механизмы действия витамина D на иммунную систему // Медицинская иммунология. 2014. Т. 16. № 6. С. 499–530.
  12. Reins RY, McDermott AM. Vitamin D: Implications for ocular disease and therapeutic potential. Exp Eye Res. 2015 May;134:101-10.
  13. Yildirim P, Garip Y, Karci AA, Guler T. Dry eye in vitamin D deficiency: more than an incidental association. Int J Rheum Dis. 2016 Jan;19(1):49-54.
  14. Bae SH, Shin YJ, Kim HK, Hyon JY, Wee WR, Park SG. Vitamin D Supplementation for Patients with Dry Eye Syndrome Refractory to Conventional Treatment. Sci Rep. 2016 Oct 4;6:33083.
  15. Mohr SB, Gorham ED, Alcaraz JE, et al. Serum 25-hydroxyvitamin D and breast cancer in the military: a case-control study utilizing pre-diagnostic serum. Cancer Causes Control. 2013;24:495-504.
  16. McDonnell SL, Baggerly C, French CB, Baggerly LL, Garland CF, Gorham ED, Lappe JM, Heaney RP. Serum 25-Hydroxyvitamin D Concentrations ≥40 ng/ml Are Associated with >65% Lower Cancer Risk: Pooled Analysis of Randomized Trial and Prospective Cohort Study. PLoS One. 2016 Apr 6;11(4):e0152441.
  17. Lappe JM, Travers-Gustafson D, Davies KM, Recker RR, Heaney RP. Vitamin D and calcium supplementation reduces cancer risk: results of a randomized trial. Am J Clin Nutr. 2007 Jun;85(6):1586-91.
  18. Garland CF, Garland FC, Gorham ED, et al. The role of vitamin D in cancer prevention. Am J Public Health. 2006;96(2):252-261.
  19. Schlögl M, Holick MF. Vitamin D and neurocognitive function. Clin Interv Aging. 2014;9:559-568.
  20. Shipton EA, Shipton EE. Vitamin D and Pain: Vitamin D and Its Role in the Aetiology and Maintenance of Chronic Pain States and Associated Comorbidities. Pain Res Treat. 2015;2015:904967.
  21. Patrick RP, Ames BN. Vitamin D hormone regulates serotonin synthesis. Part 1: relevance for autism. FASEB J 2014;28:2398-2413.
  22. Драпкина, О.М. Плейотропные эффекты витамина D / О.М. Драпкина, Р.Н. Шепель // Рациональная фармакотерапия в кардиологии. – 2016. – T. 12, № 2. – C.227-233.
  23. Дудинская Е.Н., Ткачева О.Н. Роль витамина D в развитии артериальной гипертензии. Кардиоваскулярная терапия и профилактика. 2012;11(3):77-81.
  24. Roger Bouillon, Annemieke Verstuyf. Vitamin D, Mitochondria, and Muscle. The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism, Volume 98, Issue 3, 1 March 2013, Pages 961–963.
  25. EFSA Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies (NDA); Scientific Opinion on the substantiation of a health claim related to vitamin D and risk of falling pursuant to Article 14 of Regulation (EC) No 1924/2006. EFSA Journal 2011;9(9):2382, 18 pp.
  26. Martineau AR, Cates CJ, Urashima M, Jensen M, Griffiths AP, Nurmatov U, Sheikh A, Griffiths CJ. Vitamin D for the management of asthma. Cochrane Database Syst Rev. 2016 Sep 5;9(9):CD011511.
  27. І.С. Чекман, Н.О. Горчакова, В.В. Бережний, А.В. Давидюк, М.Р. Романько. Фармакологія вітаміну D//SOVREMENNAYA PEDIATRIYA.2017.2(82):28″36; doi 10.15574/SP.2017.82.28
Інструкція