Репродуктивна система

  • Причини хвороб репродуктивної системи
  • Захворювання та їх симптоми
  • Діагностика
  • Профілактика
  • Детрімакс для здоров’я репродуктивної системи
  • Лікування
subcategory-img

Людська репродуктивна система — це органи жіночого і чоловічого організму, які забезпечують продовження роду.

Що таке репродуктивні органи? Це жіночі та чоловічі статеві органи, активність яких регулюють гормони.

  • Жіноча репродуктивна система включає в себе 2 групи органів: зовнішня, до якої відносяться малі і великі статеві губи, клітор; внутрішня (розташована в малому тазу) — це матка, піхва, яєчники і фаллопієві труби.
  • Коли мова йде про чоловічу статеву систему, мають на увазі внутрішні статеві органи (яєчка, передміхурову залозу, сім’явивідні протоки, насінні бульбашки), а також зовнішні — пеніс і мошонку.

Причини хвороб репродуктивної системи

Як і інші системи людського організму, репродуктивна система піддається впливу негативних факторів. Виникають різні збої у її роботі, через що починає страждати репродуктивне здоров’я. До факторів, що впливають на це, відносяться:

  • Погана екологія. У містах з великими промисловими підприємствами часто присутні сірий серпанок, смог, які містять багато шкідливих речовин. Вони провокують зміни як у жіночому, так і в чоловічому організмі.
  • Деякі захворювання. Наприклад, епідемічний паротит (свинка) може спровокувати безпліддя у чоловіків. Патологія печінки, нирок, серця і судин, цукровий діабет порушують гормональний фон, що відбивається на репродуктивному здоров’і.
  • Негативний вплив шкідливих звичок. Нікотин і алкоголь негативно впливають на статеві клітини, тому сперматозоїди і яйцеклітини ще до зачаття можуть володіти всілякими дефектами.
  • Стреси мають негативний вплив на функціювання всього організму, в тому числі страждають і репродуктивні органи.
  • Травми статевих органів у чоловіків мають негативний вплив на сперматогенез, статеву функцію.
  • Малорухливість. Такий спосіб життя надає більш негативний вплив на чоловічу репродуктивну систему. Часто це сприяє виникненню простатиту, який впливає на появу здорових сперматозоїдів і їх рухливість, зниження якої прямо відбивається на можливості зачаття. Малорухливий спосіб життя у жінок сприяє надмірній вазі, при якій також часто неможливо завагітніти.
  • Перегрівання шкідливо для дозрівання сперматозоїдів. Ферменти, які беруть участь в утворенні сперматозоїдів, чутливі до високої температури. Тому статеві клітини в таких умовах дозрівають повільніше.
  • Надлишок шкідливих речовин у продуктах харчування (трансгенні жири, добавки, барвники) негативно впливає на весь організм, включаючи статеву систему.

Захворювання та їх симптоми

Репродуктивна система постійно підпадає під вплив різних негативних факторів. Унаслідок цього виникають різні порушення в роботі органів. Розрізняють вроджені і набуті види захворювань репродуктивної системи.

  • Полікістоз яєчників. Захворювання виникає в результаті збоїв у роботі ендокринної системи. Якщо вчасно не займатися його лікуванням, може виникнути безпліддя. Клінічно проявляється аменореєю, ожирінням за чоловічим типом (відкладення жиру переважно внизу живота), наявністю стрій на шкірі, облисінням, гіперінсулінемією.
  • Простатит. Передміхурова залоза — один із важливих органів репродуктивної системи чоловіків, так як вона виробляє секрет, який необхідний для забезпечення вироблення повноцінних сперматозоїдів. Простатит — це захворювання репродуктивної системи, що має запальний характер. При порушенні роботи простати знижується статева функція. Клінічно проявляється затримкою сечовипускання, хворобливими позивами до нього, порушенням ерекції, зниженням потенції, пригніченим настроєм. У результаті даного захворювання сперматозоїди стають нерухомими, тому можливість запліднення знижується.
  • Хламідіоз. Зараження в даному випадку відбувається статевим шляхом. Часто має безсимптомний перебіг, але після статевого акту може виникнути різкий біль і з’явитися специфічні виділення. Для жінок хвороба небезпечна, так як запальний процес проникає у порожнину матки і зачіпає внутрішні статеві органи (маткову трубу, яєчники). Нелікований хламідіоз призводить до безпліддя, а зараження хламідією під час вагітності може призвести до каліцтва плоду.

Діагностика

Для того щоб визначити, наскільки вражені репродуктивні органи, встановити точний діагноз і призначити адекватне лікування, потрібно детально обстежити пацієнта. Для цього використовують:

  • Аналізи сечі, крові (загальноклінічні та біохімічні).
  • УЗД, при якому досліджують яєчники, сечоводи, сечовий міхур, внутрішні статеві органи.
  • Комп’ютерна та магнітно-резонансна томографія.
  • Жінкам проводять вагінальне дослідження, що дозволяє визначити стан шийки і тіла матки, піхви, порядматкової клітковини, яєчників та інших органів.
  • Якщо страждає репродуктивна система чоловіка, інформативне значення має такий діагностичний метод, як пальцеве дослідження простати через пряму кишку.
  • Для виявлення венеричних захворювань досліджується матеріал зі статевих органів.

Профілактика

Захворювань репродуктивної системи можна уникнути, якщо постійно займатися їх профілактикою. Для цього необхідно:

  • Підтримувати нормальний рівень активності, контролювати вагу.
  • Мінімізувати стрес і намагатися його контролювати.
  • Своєчасно лікувати інфекції сечостатевої системи.
  • Регулярно проходити планові медичні огляди.
  • По можливості виключити шкідливі звички.

Детрімакс для здоров'я репродуктивної системи

Достатній рівень життєво-важливих вітамінів і мінералів дозволяє підтримувати здоров’я репродуктивних органів. При їх дефіциті в організмі починаються різні збої, у тому числі з боку статевої системи.

Позитивний вплив на репродуктивне здоров’я жінок і чоловіків має вітамін Д3. Він стимулює утворення статевих гормонів: прогестерону, естрогену, тестостерону. У пар, які планують зачаття, при достатньому рівні вітаміну Д в організмі є більший шанс того, що відбудеться запліднення яйцеклітини. Цей ефект обумовлений позитивним впливом холекальциферолу на ендометрій матки і рухливість сперматозоїдів.

Вітамін Д надходить до організму з харчовими продуктами і активується в шкірі під впливом сонячних променів. Але часто цього буває недостатньо, адже не кожна людина може достатньо часу проводити на сонці. До того ж, у раціоні не завжди містяться продукти, в яких є даний вітамін. Заповнити його запаси в організмі можна за допомогою препарату Детрімакс.

Детрімакс випускається в капсулах, у складі яких міститься 1000 МО або 2000 МО вітаміну Д3. Дози 1000 МО якраз достатньо для підтримки рівня вітаміну Д3 у дорослої людини. Детрімакс приймають по 1 капсулі на добу під час їжі. Тривалість курсу не менше 1 місяця. При необхідності корекції рівня вітаміну Д3 потрібна вища доза, яку призначає лікар. Це ж стосується і тривалості лікування.

Лікування

Лікування репродуктивної системи обов’язково при наявності будь-яких відхилень у її функціюванні.

Лікування репродуктивної системи у жінок обов’язково при наявності ерозії і ектопії шийки матки. При їх виникненні пацієнтки часто скаржаться на зниження статевого потягу. До того ж, при таких патологіях є високий ризик виникнення раку матки.

Лікування репродуктивної системи у чоловіків не менше важливо. При наявності простатиту призначають антибактеріальне лікування, фізіотерапевтичні процедури, проводиться корекція способу життя. При наявності аденоми простати важливо починати лікування на її ранніх стадіях — у цьому випадку може бути достатньо консервативної терапії.

Якщо діагностовано інфекційні захворювання статевої системи, потрібне комплексне лікування, обов’язково з використанням антибіотиків. Його повинен призначити лікар, будь-які спроби самолікування протипоказані.

Інструкція