Нервова система

  • Види захворювань нервової системи
  • Симптоми
  • Профілактичні заходи
subcategory-img

Будь-які нервові розлади і хвороби впливають на функціювання всього організму, викликаючи в ньому різні зміни. Нервова система людини складається з центральної і периферичної частин. До центральної відносяться спинний і головний мозок, до периферичної — периферичні нерви. Симптоми при хворобах нервової системи різні і залежать від типу і розташування ураження.

Основними симптомами порушень центральної нервової системи є головні болі, запаморочення, порушення чутливості і рухової активності, блювота, нудота.

При ураженні периферичної нервової системи виникають прогресуюча м’язова слабкість, атрофія м’язів без зміни рефлексів, різні локальні симптоми (птоз, диплопія і т.п.), зміна шкірної температури, парестезії, оніміння, втрата чутливості, підвищена дратівливість, рефлекторні розлади.

Види захворювань нервової системи

Усі нервові захворювання можна розділити на такі види:

  1. судинні ураження;
  2. травматичні ураження;
  3. психоневрологічні захворювання;
  4. інфекційні захворювання;
  5. онкологічні патології;
  6. клітинні порушення генетичного характеру.

Причини, що викликають ЗНС, дуже різні: довгострокова нервова напруга, малорухливий спосіб життя, постійні стреси, неправильний режим дня. Перебіг нервових захворювань часто може стати затяжним, у результаті чого виникають різні функціональні дефекти, що порушують якість життя, призводять до обмеження працездатності або її повної втрати. Тому обов’язково потрібно звернутися до кваліфікованого фахівця, який розпізнає наявність такої патології і порадить, які препарати від нервів (для підтримки нервової системи) у конкретному випадку будуть більш ефективними.

Симптоми

Симптоми захворювань нервової системи дуже різноманітні, при цьому вони пов’язані з порушенням функцій інших органів і систем. Тому, якщо людина підозрює у себе одну з перерахованих патологій, слід одразу ж звернутися до невролога.

Дисциркуляторна енцефалопатія

Нервове захворювання, яке виникає при прогресуючому порушенні мозкового кровотоку. Перші симптоми з’являються поступово. Найчастіше це емоційні розлади: неможливість сконцентрувати увагу і запам’ятати потрібну інформацію, запаморочення, перепади настрою, дратівливість, поганий сон, неуважність, швидка стомлюваність, нудота.

При прогресуванні патології наростає вираженість клінічних проявів: погіршується пам’ять, знижується інтелект, такі люди починають погано орієнтуватися в часі і місцевості. Потім виникають розлади поведінки та особистості, сильне порушення мови, тремор, судинна деменція, нетримання сечі. Тому ще на перших етапах хвороби слід знати, як позбутися  почуття тривоги, зміцнити пам’ять і запобігти прогресуванню патології.

Хвороба Альцгеймера

Прогресуюча хвороба центральної нервової системи (нервова хвороба), при якій виникають порушення пам’яті, мови і мислення. На початковому етапі частіше виникають неспецифічні симптоми: головні болі, запаморочення, неспокій, зниження пам’яті. Потім пацієнт починає забувати конкретні події, слова, порушується процес запам’ятовування, виникають виражені розлади мови, втрачаються соціальні навички. Запобігти цьому дозволить зміцнення нервової системи ще з молодого віку.

Деменція

Хвороба Альцгеймера являє собою нейродегенеративну патологію, при якій розвивається прогресуюча деменція. На початкових етапах може мати безсимптомний перебіг.

Потім втрачаються набуті раніше навички і знання. Деменція виникає у процесі старіння організму, а також як результат перенесених травм, інсультів.

У людини виникають такі ознаки, як поганий настрій, млявість, відчуття тривоги, дратівливість. Потім порушується оперативна пам’ять, зосередженість, увага, навички самообслуговування, мова, амнезія, розпад особистості.

Неврози

Конкретні клінічні прояви можуть відрізнятися при різних розладах. Спільними проявами цієї групи є:

  • нервозність;
  • безсоння або сонливість;
  • втома, порушення працездатності;
  • постійне відчуття тривоги і страху;
  • порушення пам’яті, неможливість сконцентруватися.

Подібними порушеннями страждає велика кількість людей. Тому, якщо довелося зіткнутися з цими проявами, обов’язково слід звернутися до фахівця, який порадить, як позбутися тривоги і страху, нормалізувати сон, призначить вітаміни від стресу.

Мігрень

Неврологічне захворювання, основним симптомом якого є пульсуючий головний біль. Найчастіше виникає в одній половині голови, але може бути і двостороннім. Іноді мігрені може передувати «аура», яка проявляється поколюванням, онімінням, різними спалахами кольору перед очима, наростаючим почуттям тривоги, «дзвоном» у вухах. Можлива непереносимість звуків і світлобоязнь.

Мігрень спостерігається у жінок в 3-5 разів частіше, у порівнянні з чоловіками.

Розсіяний склероз

 Розсіяний склероз — хронічна аутоімунна патологія, при якій відбувається ураження мієлінових оболонок волокон нервів. Вона повністю знищується імунною системою, в результаті чого порушується взаємозв’язок мозку з іншими частинами тіла. До групи ризику по даному захворюванню відносяться особи 18-40 років. В Україні розсіяним склерозом страждає близько 20 тисяч осіб.

Симптоми хвороби залежать від місця пошкодження волокон. На ранніх стадіях частіше хвороба протікає безсимптомно. Необхідно обов’язково звернутися до лікаря, якщо відзначається сильна втома, занепад сил, складність у виконанні звичайних домашніх справ, не виражене зниження пам’яті, періодичні поколювання в кінцівках, вестибулярні розлади. У міру прогресування патології виникають:

  1. невиразна мова;
  2. розлади координації рухів;
  3. значно знижується рухова активність і рефлекси;
  4. виникає двоїння в очах, розмитість предметів;
  5. порушується функціювання сечостатевої системи;
  6. зниження чутливості;
  7. виражена стомлюваність;
  8. відчуття оніміння всього тіла;
  9. м’язова слабкість;
  10. зниження інтелекту.

Профілактичні заходи

Будь-яке захворювання краще запобігти, ніж займатися тривалим лікування. Тому профілактика нервових хвороб (хвороб нервової системи) дуже важлива, так як така патологія часто викликає серйозні порушення в організмі. Профілактичні заходи включають:

  • Здоровий спосіб життя — правильне харчування, режим дня, виключення шкідливих звичок. Ускладнює перебіг неврологічної патології дефіцит вітамінів. Тому, якщо у людини незбалансоване харчування, з профілактичною метою слід призначити вітаміни від нервів.
  • Своєчасне лікування різних інфекцій.
  • Релаксаційні методики дозволяють розслабитися, зняти напругу. До них відноситься йога, ароматерапія, масаж, медитація, бальнеотерапія та інші засоби розслаблення.
  • Заняття спортом дозволяють поліпшити настрій, пам’ять. Фізичні вправи збільшують вироблення в організмі нейромедіатора серотоніна, який необхідний для повноцінного функціювання мозку.
  • Сеанси психотерапії (індивідуальні або групові) дозволяють по-іншому подивитися на життєві обставини, дізнатися, як позбутися тривоги, боротися зі стресом, змінити ставлення до обставин.
  • Обов’язково звертатися до лікаря при виникненні тривожних симптомів.

Детрімакс® – джерело вітаміну D для підтримки нервової системи

 

Із врахуванням важливості вітаміну D для нормальної роботи нервової системи, варто звертати увагу на достатність забезпечення організму вітаміном D. Іноді складно отримати достатню його кількість з їжею або забезпечити власний синтез, перебуваючи на сонці. Тому варто розглянути варіант додаткового прийому вітаміну D, наприклад, із лінійкою Детрімакс®.

Інструкція