Серцево-судинна системи

 • Види патології
 • Симптоми
 • Профілактика при серцевих захворюваннях
subcategory-img

Найбільш поширеною в світі причиною інвалідизації і летальності є захворювання серцево-судинної системи. Спершу хвороби цієї групи не мають явних симптомів, але в міру прогресування патологій ознаки ураження серця і судин стають усе більш помітними. Згідно зі статистичними даними ВООЗ, за рік від хвороб серцево-судинної системи в світі помирає близько 17 млн. чоловік.

Види патології

Усі серцево-судинні захворювання (ССЗ) поділяють на кілька груп, у кожній з яких є свої симптоми, особливості терапії.

Розрізняють такі види ССЗ:

 • Гіпертонічна хвороба.
 • Ішемічні ураження: інфаркт міокарда, стенокардія.
 • Порушення провідності та ритму: аритмії, блокади.
 • Запальні хвороби: запалення внутрішньої оболонки (ендокардит), навколосерцевої сумки (перикардит) і м’язового шару серця (міокардит).
 • Пороки серцевих клапанів: вроджені та набуті.

Причини перерахованих патологій можуть бути різними, у тому числі генетичні дефекти, спосіб життя і вплив на організм різних зовнішніх факторів. Але всі вони небезпечні для життя пацієнта. Без своєчасного і адекватного лікування вони прогресують, у результаті чого виникають порушення серцевої діяльності, несумісні з життям.

Симптоми

Захворювання серцево-судинної системи (або по-народному “серцеві захворювання”) часто мають багато ранніх проявів і провісників, які легко сплутати з ознаками інших хвороб. Це больові відчуття в області серця після психоемоційного або фізичного навантаження і в стані спокою, підвищення показників артеріального тиску, задишка і виражена слабкість при звичайних навантаженнях, порушення серцевого ритму, набряки на нижніх кінцівках.

Ішемічна хвороба серця

Патологія, при якій уражаються судини, що транспортують кров до міокарда. Її розвитку сприяють шкідливі звички, спадкові фактори ризику, гіпертонія, цукровий діабет.

Хвороба, в першу чергу, дає про себе знати приступом стенокардії, що виявляється різким болем за грудиною. Часто цьому супроводжують виникнення задишки, почуття нестачі повітря, поява набряків, частий пульс. При ІХС є ризик виникнення ускладнень: інфаркту міокарда, аритмій, серцевої недостатності.

Ревмокардит

Ревмокардит — це запальне ураження серцевих оболонок, яке частіше розвивається після перенесеної у недалекому минулому стрептококової інфекції або при ревматизмі. Саме стрептокок продукує речовини, які надають токсичну дію на серце. Виникає у будь-якому віці. При ревмокардиті з’являються симптоми інтоксикації (загальна слабкість, пітливість, сильна стомлюваність), задишка, біль в області серця тягнучого характеру, частий пульс, температура тіла фебрильна (від 38,5 градусів).

Гіпертонічна хвороба

Гіпертонія є одним з найбільш поширених серцевих захворювань. Має хронічний перебіг. Основний симптом — стійке підвищення тиску. Також пацієнти скаржаться на дискомфорт у потилиці, головний біль, «мушки» перед очима, швидку стомлюваність, погіршення зору, запаморочення, нудоту і блювоту.

При підвищенні артеріального тиску пацієнти також скаржаться на оніміння пальців рук, озноб, внутрішнє напруження, підвищену дратівливість. Зовні обличчя червоніє, виникає його одутлість, набряки повік, рук і ніг.

Підступність хвороби в тому, що перераховані симптоми не постійні, а тільки з’являються в певний проміжок часу. Тому при появі подібних проявів слід одразу ж звернутися до лікаря і постійно контролювати показники артеріального тиску. Відсутність своєчасного лікування сприяє прогресуванню хвороби і виникненню серйозних ускладнень.

Тромбоз глибоких вен

Це патологія, при якій у глибоких венах відбувається утворення тромбів. Може спровокувати трофічні виразки, набряки, хронічну венозну недостатність. Найбільш небезпечним є розвиток ризику тромбоемболії легеневої артерії, при якій відриваються частини тромбу. Вони з потоком крові проникають у легені, в результаті чого виникає їх закупорка. Порушується кровотік у легеневій артерії, який може привести до інфаркту легкого або раптової смерті.

Профілактика при серцевих захворюваннях

Щоб уникнути ризику виникнення хвороб серця і судин, необхідно звернути увагу на такі моменти:

 • Підтримувати фізичну активність. Помірні навантаження показані будь-якій людині, їх обсяг залежить від стану здоров’я.
 • Підтримувати в нормі вагу. Зайва маса тіла збільшує ризик серцевої патології.
 • Уникати шкідливих звичок (паління, алкоголь).
 • Профілактика серцево-судинної системи означає зменшення кількості солі в раціоні до 5 грам на добу.
 • Не зловживати кавою і міцним чаєм.
 • Намагатися по можливості уникати стресів.
 • Повноцінно відпочивати, спати не менше 8 годин на день.

Якщо показані препарати, дія яких нормалізує артеріальний тиск, приймати їх потрібно суворо за рекомендаціями лікаря.

 

Детрімакс® для підтримки серцево-судинної системи

 

Важливу роль у підтримці роботи серцево-судинної системи відіграє вітамін D. Прийом Детрімакс® може бути додатковим джерелом поповнення рівня вітаміну D в організмі.

Інструкція